27. mai 2012

26.mai- Sigulda

Sprint on mulle ikka meeldinud, kuid startides tundsin, et jalad on päevasest turnimisest väsinud ja kanged. Start asus linna lõbustuspargi lähistel, saime kuulata kontserti ja orkestrit. Hiljem toimus linnas veel mingi rongkäik. Liiklus linnas oli seiskunud. Rajameister oli mitu lõksu sisse planeerinud. Igas punktis oli ka kohtunik. 3-58, punkti objektiks oli korsten, mis asus aias. Mõni ronis lausa üle aia. Loodan, et kohtunik oma tööd ikka korralikult tegi ja kurikaela maha võtsid. Kuid kahtlen seda, sest korralduse värk kuidagi lätlastel ikka lonkab. Nimelt hakati punkte ära korjama, kui mõned võistlejas alles 10 minutit rajal olid olnud. Saima Värton pidi ka liikuvat obkelti tabama. Muidu oli täitsa tore linnas joosta, raja lõpus tuli vaid mõned tõusud võtta ja viimased meetrid olid lausa piinarikkad. Eelviimasest punktist jooksin mööda nõlva lihtsalt mööda ja siis tagasi. Oma minut tuli kindlasti kadu. Kokkuvõtteks jäin neljandaks. Markusel läks hästi, kuid jättis ühe punkti vahele. Koju naastes sõime oma kõhukesed täis ja jäime eurovisiooni ootama. Kuna meil muid abivahendeid kaasa polnud võtnud, siis tuli läti kohaliku televisooniga leppida. Läti keelst loomulikult midagi aru ei saanud. Lisaks olin jooksudest ja pikast autosõidust nii väsinud, et vaatsin kuni Oti esinemiseni ja kerisin magama. Markus lubas küll lõpuni vaadata. Aga kui ma kell 4 ärkasin, siis telekas mängis ja Markus magas. Ei teadnud ta midagi, kes võitis. Alles hommikul saime teadjamatelt teada, et Rootsi võitil ja Ott saavutas tubli 6 koha.