19. juuli 2012

18.juuli- Jõulumäe, 2 päev

Tänane päev oli õige the ja jooksmist oli palju. Nii lastel, kui treeneritel. Hommikul ei tahtnud kõik õigeks ajaks rivistusele jõuda. Hommikune jooksuring jäi seetõttu lühikeseks. Meil oli täna ka üks sünnipäevalaps: Margus Mürk sai täna aasta vanemaks. Peale hommikusööki sai veidi puhata, treenerid mitte. Pidin õhtuse teatevõistluste kaarte lõikama. Siis tuli veel õhtuseks piiksusprindiks stardiprotokollid koostada. Ise pean ka seal jooksma. Hommikune treening koosnes täna mitmest harjutusest. Agneliis ja Jürmo pidid läbime 4 treeningrada. Karmen Eveli, Leana Jete, Brita ja Jaan läbisid 3 treeningrada. Rajad polnud pikad, kuid algajatel läheb ikka kauem ja kui nii suured ja ahvatlevad mustikad sind piiravad, siis lähebki kauem. Nii 2 tundi märkamatult möödusidki. Kell 16 algas paaristeatejooks. Kus oli kaks kaarti, mõlemad pidid jooksma kaks ringi erinevate kaartidega. Tublimad ja osavamad jooksid paaristeadet ja kokku 4 ringi, nõrgemad ja kartlikumad said rajale minna kahekesi ja läbisid 2 ringi. Teatejooksus läks jällegi oodatust kauem, ning vaba aega jällegi ei jäänud, sealt otse sööma ja sprindivõistluse aeg oligi käes. Kuna eile eeljooksus läks mul suhteliselt hästi, siis täna pean Alina Kramarenkoga võidu jooksma. Kindlasti ei saa see olema kerge. Samas, ei tea mis valemiga õnnestus mul teda esimeses jooksus võita. Teises jooksus läksin kokku lätlanna Liga Valdmane`ga, kellele ma napilt alla jäin. No ega olegi kerge 20 aastat noorematega võidu sprintida. Naiste kui meeste finaal kujunes vägagi tasavägiseks. Hea, et vaiad ja jaamad ikka omale kohale jäid. Võitjad N8-10 Leana Jete Korb, M8-10 Helger Orel N12 Teele Telgma, M12 Jürmo Rooma N14 Kristiina Himma, M14 Tomi- Andre Piirmets N 16 klassis võitis Katrin Vinkel ja M16 klassis Kristjan Linnus. Auhindu tuli üle andma Nikolai Novosjolov, meie Londoni olümpialootus, kes treenib samuti Jõulumäel. Nikolai rääkis oma sihtidest ja innustas noori treenima.